XI Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2014

W sobotę 15 lutego A.D. 2014 około godziny 8:30 (przez złośliwość budzika, który miał dzwonić wcześniej) ruszyliśmy zdobywać modelarską twierdzę Bytom.

Autor spodziewał się dużej ilości modeli, natomiast współpasażer cinquecento (zwany Kamilem) oczywiście nie. Na widok ponad 1300 małych plastikowych dzieł dziwnie zamilkł. Po rejestracji i rozłożeniu naszych 35 modeli zaczęliśmy zwiedzanie. Głównie stoisk handlowych, modele na stołach zeszły na dalszy plan. Przy okazji spotkaliśmy wielu znajomych nam modelarzy. Wojtek z Ina odradzał korzystanie z toalety, na którą nie dostaniemy zniżkiPuszcza oczko.
Po krótkim rekonesansie zwróciłem się w kierunku bankomatu. Nagle nieszczęście dopadło mojego towarzysza podróży - znalazł swoją kartę do bankomatu. Wróciliśmy z nieodpartą chęcią wymiany gotówki, co ku zadowoleniu obu stron uczyniliśmy. Po godzinach rozmów "po ile i dlaczego tak drogo" postanowiłem oddać Kamila pod opiekę, a sam zajechałem na nocleg. W niedzielę postanowiłem porobić zdjęcia temu co leży na stołach czego owocem jest poniższa galeria.

Dodam również, że modelarnia GOKSiR Łambinowice zebrała 4 wyróżnienia.
Konrad Jagieło za Uboot IX A,
Błażej Środa za Kfz. 13, HMS Trafalgar i Su-47 Berkut.

Spotkaliśmy naszego przyjaciela Witka Wołyńca, któremu gratulujemy wyróżnienia za model Scout Car w skali 1/35.
Mimo wiecznego opluwania wszelkich imprez na forach my ze swej strony pragniemy podziękować i pogratulować organizatorom za ich pracę i życzyć powodzenia na kolejny rok.


© 2013 modelezlambinowic.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone